Ana Sayfa » Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi

Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi

Sayın Ziyaretçi,

www.sustenium.com.tr sitesine (“Site”) hoş geldiniz. Bu internet sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme” olarak anılacaktır) dikkatle okuyup inceleyiniz.GENEL HÜKÜMLER

A. GENEL HÜKÜMLER

 1. Bu Sözleşme, bu Site’yi ziyaret eden tüm internet kullanıcıları (“Kullanıcı” ve/veya “Ziyaretçi” olarak anılacaktır) için geçerli hüküm ve koşulları açıklamaktadır. Site’yi ziyaret etmekle, bu hüküm ve koşullara uymayı taahhüt etmektesiniz.
 2. Site’ye üye olduğunuz (“Üye” olarak anılacaktır) takdirde işbu metnin “B. Üyeler için Üyelik Koşulları” bölümünü de okumanızı ve onaylamanızı rica ederiz.
 3. Bu Site Maslak Mahallesi, Sümer Sokak, No: 4, Kat: 7-8 Sarıyer 34485 İstanbul adresinde mukim İE Ulagay İlaç San. Türk A.Ş. ve Menarini İlaç Sanayii Tic. A.Ş. (Kısaca “Menarini Türkiye” olarak anılacaktır) tarafından geliştirilmiştir ve yönetilmektedir. Bu Site ve içeriği Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte bulunan mevzuata uygun olarak tasarlanmıştır. Bu Site’ye Türkiye Cumhuriyeti sınırları haricinde herhangi bir yerden erişimin sağlanması veya böyle bir yerden içeriğin yüklenmesi durumunda uygulanacak kanunlara uygunluk ziyaretçi/kullanıcılar tarafından teyit edilmelidir. 
 4. Menarini Türkiye, bu sitede yer alan içerikler ve kullanım koşulları üzerinde kısmen veya tamamen değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu tür değişiklikler önceden bildirilmeksizin Menarini Türkiye tarafından yapılabilir. Bu nedenle Site’yi ziyaretlerinizde içerik ve kullanım koşullarını yeniden gözden geçirmeniz ve yapılan değişiklikleri dikkate almanız gerekmektedir.
 5. Bu Site’de yer alan bilgi ve belgeler yalnızca Menarini Türkiye’nin ürünleriyle ilgili, ürünlerin teknik dokümanları çerçevesinde bilgilendirme yapılması amacını gütmektedir.  Bu sebeple bu içerik, ürünlerimizle, tıpla, sağlıkla, hastalıklarla ilgili tavsiye amacını taşımamaktadır. Bu Site’de okumuş olduğunuz herhangi bir bilgi profesyonel sağlık mensuplarının veya otoritelerinin vermiş olduğu önerilerin yerine geçmez ve geçmeyi amaçlamaz.  Herhangi bir ürün konusunda veya hastalık, sağlık durumunuz gibi konularda ve herhangi bir yeni tedaviye başlamadan önce mutlaka bir hekime başvurunuz.
 6. Menarini Türkiye Site ziyaretçilerinin ve her türlü kişisel verilerinin gizliliğine saygı gösterir. Gizlilik politikamız için lütfen tıklayınız.
 7. Menarini Türkiye bu Site’nin içeriğini en güncel bilgiler ışığında profesyonel bir titizlikle oluşturmuştur. Menarini Türkiye bu Sitedeki bilgilerin doğru ve güncel olması için makul ölçüde çaba göstermektedir. Sitede yer alan içerikler yayın tarihleri itibariyle güncel ve doğru olsalar dahi sonradan bu özelliklerini kaybedebilir. Bu Siteden alacağınız bilgileri herhangi bir şekilde kullanmadan önce doğruluklarının teyit edilmesi gerekir.  Kullanıcı, bu Siteden edindiği bilgiler nedeni ile uğradığı ya da uğrayabileceği zararlar için Menarini Türkiye’den herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul eder.
 8. Bu Site’nin bağlantıları ile Menarini Türkiye’nin kontrolü dışındaki internet sitelerine erişim sağlanması mümkündür. Ancak Menarini Türkiye, bağlantılarını ya da değişikliklerini ve güncelleştirmelerini de içerecek şekilde bu internet sitelerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. Bağlantılar ziyaretçilere yalnızca kolaylık sağlamak için sunulmuş olup bu Site’ye dahil edilmeleri hiçbir şekilde Menarini Türkiye’nin ilgili internet sitelerine katıldığı ya da bunlara sponsor olduğu anlamına gelmemektedir. Özellikle bağlantı sağlanan internet sitelerinde bulunan bilgiler yürürlükteki yasal mevzuatla uyumlu olmayabilir ve burada ifade edilen düşünceler, Menarini Türkiye’nin düşüncelerini yansıtmayabilir ya da Menarini Türkiye tarafından onaylanmamış olabilir.
 9. Bu Site’nin hiçbir bölümü, bu Site’de yer alan hiçbir materyal, görüntülenen kişi veya yerlerin resimleri, yer alan marka, içerik, logo ya da grafik, Menarini Türkiye’nin açık izni olmaksızın kopyalanamaz, iletilemez ya da kullanılamaz. Bu Site’de bulunan bilgilerin, markaların, logoların ve görüntülerin kullanımı ya da çoğaltılması için tüm izin talepleri, Menarini Türkiye’ye iletilmelidir. Sayılanların izin almadan kullanılması telif hakkı, marka, gizlilik ve/veya reklam ve ilgili diğer mevzuatların ihlaline neden olabilecektir.
 10. Menarini Türkiye’nin işbu Site’de bahsedilen ürün adları, tescilli marka sembolünü taşısın ya da taşımasın Menarini Türkiye’nin ya da Menarini Grup şirketlerinin markalarıdır. Bu tescilli markaların izinsiz kullanımı açık bir şekilde yasaklanmıştır.
 11. Sağlık sorunları ya da ürünlere ilişkin spesifik soru ve yazışmalar Menarini Türkiye’ye bu internet sitesi aracılığı ile gönderilmemelidir.
 12. Bu Site’ye yapılan ziyaretler, hizmetin devamı ve internet sitesinin sürekli geliştirilmesinin sağlanması amacı ile istatistik amaçlı olarak kaydedilmektedir. Çerez politikamız için lütfen tıklayınız.
 13. Site üzerinden suç teşkil edebilecek ya da kanuni sorumluluk doğurabilecek hakaret, pornografik, iftira, karalama, küfür vb. içeriklerin gönderilmesi yasaktır. Bu tarz içerikler Menarini Türkiye tarafından tespit edildiği takdirde derhal kaldırılacaktır. Menarini Türkiye’nin ilgili ziyaretçi için Site’ye erişim yasağı uygulama hakkı saklıdır. Ancak Menarini Türkiye’nin bu hakkını kullanmamış olması haktan feragat edildiği anlamına gelmez ve herhangi bir şekilde söz konusu içerikten ötürü Menarini Türkiye’nin sorumluluğunu doğurmaz. Söz konusu içerikten kaynaklanan her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk içeriği yükleyen/yayınlayan kişi veya kişilere aittir. Menarini Türkiye bu tarz içerikleri gönderen kişilerin kimliğinin açıklanmasını talep eden veya emreden icra makamları ile iş birliği içinde bulunacak ve ilgili mahkeme kararlarına uyacaktır.
 14. Site virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu Site’nin kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kusur, virüs saldırısı, sistem arızası vs. sebepler neticesinde doğan zararlardan Menarini Türkiye ve/veya çalışanları ve/veya ortakları hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 15. Kullanıcılar bu Site’de yer alan bağlantılar vasıtasıyla ulaştıkları alanlarda bulunan şüpheli/illegal içerikler ile ilgili, sustenium@menarini.com.tr adresi üzerinden bilgilendirebilirler. Bu tarz içeriklere yönlendirme yapan linkler, tarafımızca incelendikten sonra gerekli görülmesi halinde siteden kaldırılır. 

B.ÜYELER İÇİN ÜYELİK KOŞULLARI:

 1. Site, Üye tarafından ücretsiz kullanılmaktadır ve Site’nin üyeler tarafından kullanılabilmesi, Site içerisindeki faydalı içerik ve bilgilere ulaşılabilmesini amaçlamaktadır.  Üyelik, yalnızca işbu Sözleşmesi’de belirtilen amaçlar ve hükümler çerçevesinde bedelsiz olarak şahsi kullanımınız içindir. 
 2. Bu Site’ye üye olmak için üyelik formunda yer verilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Üyeden talep edilen bilgiler dışında bir kişisel veri iletilmemesi Üyenin sorumluluğundadır. Üye olurken belirlediğiniz şifreniz, hesabınıza giriş yapmak için gereklidir ve size özeldir. Şifrenizi unutarak hesabınıza erişememenizden ve kullanıcı hesabınızın başkasının eline geçmesinden doğan sorumluluk tamamıyla size aittir ve bu hallerde de üyeliğiniz sona erdirilebilir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Menarini Türkiye’ye karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Menarini Türkiye’nin söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.
 3. Üye sağladığı bilgilerin yalnızca kendisine ait olduğunu taahhüt etmektedir. Bir başkası adına üye olunması, başkasına ait kişisel verinin mevzuata aykırı bir şekilde bu Site’de paylaşılması kabul edilmemektedir. Bilgilerinde bir değişiklik olması durumunda Menarini Türkiye’yi bilgilendirmek ve kayıtlarını güncel tutmak Üyenin sorumluluğundadır. Bu konuda Menarini Türkiye sorumluluk kabul etmemektedir.
 4. Üye, bu Sözleşme’ye ve uygulanabilir geçeli yasal mevzuata uygun davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye, Site’yi hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca Üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Üye, aksi davranışları sebebiyle meydana gelecek tüm zararlardan münhasıran sorumludur. Üyenin mevzuata ya da Sözleşme’ye aykırı davranması, Site’yi haksız yere kötüleyecek beyanlarda bulunması durumunda takdir münhasıran Menarini Türkiye’ye ait olmak üzere Üyenin üyeliği gerekçe göstermeksizin askıya alınabilir veya sonlandırılabilir.
 5. Site’de Üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Üyelerin kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin Menarini Türkiye ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. Menarini Türkiye’nin Üye’nin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Üye’nin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 6. Üye, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen Üye’ye aittir.
 7. İşbu Sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden Üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, Menarini Türkiye’yi bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın idari ve adli sürece intikal ettirilmesi halinde, Menarini Türkiye’nin Üye’ye karşı Sözleşme’ye uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.
 8. Menarini Türkiye’nin her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde Üye’nin üyeliğini silme, Üye’ye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, Menarini Türkiye’nin hiçbir sorumluluğu yoktur.
 9. Site’nin yazılım ve tasarımı Menarini Türkiye’nin mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar Üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu Site’de adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.
 10. Menarini Türkiye tarafından Site’nin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde Site’ye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Site’ye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. 
 11. Menarini Türkiye, Üye’nin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Menairini Türkiye’ye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Menarini Türkiye’nin ve Site’nin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir. Üyelere ilişkin kişisel verilerin nasıl işlendiğine ilişkin detaylı bilgiye Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Üye Aydınlatma Metni üzerinden ulaşabilirsiniz.
 12. Menarini Türkiye, Sözleşme’nin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm Üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.
 13. İşbu Sözleşme Üye’nin üyeliğini iptal etmesi veya Menarini Türkiye tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Menarini Türkiye, Üye’nin Sözleşme’nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda Üye’nin üyeliğini iptal ederek Sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.
 14. Üye, Menarini Türkiye’ye ait sustenium@menarini.com.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek üyeliğini sonlandırabilir.
 15. Üyelik herhangi bir nedenle son bulsa dahi Üyenin üyelik hesabıyla ilişkili tüm faaliyet ve içeriklere ilişkin sorumluluk münhasıran Üyenin sorumluluğundadır.

C. DİĞER HÜKÜMLER

16. İşbu Sözleşme’de belirtilen maddeler ve hükümlerin yürürlükteki veya yürürlüğe girecek olan yasalara göre yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenirse; yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenen maddeler, diğer maddelerin geçerliliğini etkilemeyecektir.

17. Taraflar, Menarini Türkiye’ye ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193’üncü maddesine uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

18. Bu Site’nin kullanılmasından kaynaklanacak, kullanım, yorumlama ve her türlü hukuki soruna Türk hukuku uygulanır. Bu Site’nin kullanımı veya ona bağlı sebeplerle doğacak her türlü talep ve uyuşmazlığın çözümünde, münhasıran yetkili İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleridir. 

19. Tarafların birbirlerine gönderecekleri bildirimler, Üye’nin Site’ye bildirdiği e-posta adresi ile Site’nin işbu Sözleşme’de belirtmiş olduğu e-posta adreslerine yapılacaktır. Bildirim yapılacak adreslerde meydana gelen değişiklikler diğer tarafa bildirilmediği sürece mevcut ve bilinen adreslere yapılacak bildirimler geçerli bir bildirimin tüm hukuki sonuçlarını doğuracaktır.

20. Üyenin, üyelik kaydı yapması Üye’nin Sözleşme’de yer alan tüm maddeleri okuduğu ve Sözleşme’de yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme Üye’nin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.