Ana Sayfa » Takviyeler

TAKVİYELER

Gıda takviyelerinin neler olduğunu ve neden her birinin diğerinden farklı olduğunu biliyor muydunuz? Daha fazlasını öğrenmek için makalelerimizi okuyun, aile ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Yaz Döneminde Neden Bir Multivitamin Kullanmak Gerekir?

Yaz dönemi sıcak ve renkli bir mevsimdir, ancak vücudumuz için bir zorluğu gizleyebilir. Bu değişikliklerle başa çıkmak kolay ve uygulanabilirdir, işte bazı ipuçları.

Şimdi oku
Koenzim Q10 ve Resveratrol: sağlığımızdaki antioksidanların faydaları

Serbest radikaller çok reaktif kimyasal türlerdir. Çok fazla arttığında, hücresel yapılara verilen zararı sınırlamak için antioksidan ajanlara sahip olmak önemlidir. Bol meyve ve sebze içeren çeşitli bir diyet, sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğumuz tüm antioksidanları sağlayabilir. Ama refahımızdaki rolleri nedir?

Şimdi oku
C ve B vitaminleri: rolü ve önemi

Vitaminler, refahımızda önemli rol oynayan maddelerdir. Pek çok yiyecek türünde bulunabilirler, ancak yemek pişirirken besin içeriği kaybını önlemek için bunları nasıl kullandığınıza dikkat edin.

Şimdi oku
Bağışıklık sistemimiz: nasıl çalışır ve besin takviyesi yardımcı olabilir mi?

Bağışıklık sistemimiz, vücudumuzu dış saldırılardan koruyan, iyi düzenlenmiş bir ağdır. İşlevi ve sağlığı, refahımız için önemlidir. İşte sağlıklı kalması için bazı ipuçları.

Şimdi oku
Neden sonbahar ve ilkbaharda daha yorgun hissediyorum?

İlkbahar ve sonbahar vücudumuz için çok zorlu mevsimlerdir ve genellikle zihinsel ve fiziksel olarak birçok değişikliği beraberinde getirir. İşte onlarla yüzleşmek için bazı ipuçları.

Şimdi oku
Neden kışın besin takviyesi kullanılmalı?

Kış aylarında sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek sağlığımıza dikkat etmek önemlidir:düzenli fiziksel aktivite ve çeşitli beslenme. Bununla birlikte, işaret edilecek tek husus bunlar değildir, işte kışla en iyi şekilde yüzleşmek için bazı ipuçları.

Şimdi oku
Diyet takviyeleri nelerdir?

Diyet takviyeleri, sağlıklı insanlara normal bir diyet entegre etmeyi amaçlayan ürünlerdir. Refahımıza ne tür bir destek verebileceklerini daha ayrıntılı olarak görelim.

Şimdi oku
Kreatin, arginin ve beta alanin: işlevleri ve faydaları

Her yaşta bizi aktif tutmak için kas sağlığı çok önemlidir. Sağlıklı ve çeşitli bir diyet, gerekli tüm besinleri sağlayacaktır, ancak ekstra destek olması durumunda, kas gücünü desteklemek için özel bir diyet takviyesine güvenebiliriz.

Şimdi oku
Zihinsel ve fiziksel yorgunluk hangi mekanizma ile hissedilir?
Doktor Giada Pietrabissa
Dr Giada Pietrabissa, İtalya'nın Milano kentindeki Istituto Auxologico Italiano'da görev alan fizyoterapist ve araştırmacıdır.
Diğer uzman içeriklerimizi keşfedin.